Презентація програми підвищення кваліфікації «Молодіжна політика, заснована на підходах участі»

Голова Краснокутської молодіжної ради Ольга Маслій та заступниця начальника відділу освіти Краснокутської селищної ради Валентина Колонтаєвська 11 листопада взяли участь у числі 241 учасника у презентації програми підвищення кваліфікації «Молодіжна політика, заснована на підходах участі».

Захід був організований онлайновому форматі Проєктом Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» у співпраці з Міністерством молоді та спорту України, Національним агентством України з питань державної служби та Українською асоціацією молодіжних рад.

 

Програму «Молодіжна політика, заснована на підходах участі»  Рада Європи розробила у 2023 році спільно з національними партнерами – Міністерством молоді та спорту України, Національним агентством України з питань державної служби та Українською асоціацією молодіжних рад. 18 вересня 2023 року Національне агентство України з питань державної служби затвердило типову загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» для підвищення рівня професійних компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення участі молоді у формуванні та реалізації молодіжної політики з урахуванням стандартів та підходів Ради Європи.

В межах Програми Рада Європи спільно з партнерами створили навчальний посібник, на основі якого проведено тренінг для тренерів та тренерок, відзняли серію відеороликів практик участі молодих людей, забезпечили менторське та експертне підтримування тренерської команди у підготовці та впровадили навчання на обласному та місцевому рівнях. Завдяки цим зусиллям у 2024 році вже впроваджено 21 програму підвищення кваліфікації для 600 державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, науковців та освітян.

У відкритті публічної презентації здобутків програми взяли участь Вікторія Рясна, Заступниця Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції; Мачей Янчак, Голова Офісу Ради Європи в Україні; Людмила Рикова, Директорка Генерального департаменту з питань професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Національного агентства України з питань державної служби та Максим Бондаренко, Голова Правління Української асоціації молодіжних рад.

Проєкт Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза III» розпочато у межах Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023–2026 роки. Третя фаза побудована на результатах та досвіді у 2020-2022 роках та розширює систематичний вплив шляхом зміцнення молодіжної політики, що заснована на підходах участі, та посилення молодіжної роботи під час війни та в післявоєнному контексті, враховуючи потреби молодих людей.

Проєкт реалізують у співпраці з Міністерством молоді та спорту України у трьох компонентах: 1) молодіжна політика, заснована на підходах участі; 2) визнання молодіжної роботи у воєнний час (зокрема молодіжна робота, інформована про травму); 3) підтримка молодіжних центрів та молодіжних організацій як платформ громадянської активності та демократичної участі.

Проєкт «Молодь за демократію в Україні: Фаза III» підкреслює важливість Стратегії молодіжного сектору Ради Європи до 2030 року та відображає Національну стратегію державної молодіжної політики до 2030 року, Державну цільову соціальну програму «Молодь України» 2021–2025.